Šeit norādīti daži no izdevīgākajiem pēdējā brīža ceļojumiem ! Piedāvājumos norādīta cena pieaugušajam divvietīgajā numurā, bērniem un trešajam pieaugušajam numurā ir spēkā papildus atlaides. Vietu skaits piedāvājumos ir ierobežots. Uzzināt vairāk par ceļojumu un pieteikties varat pa tālruni 67283021 vai 20285555, kā ari pa mailu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Zelts, apelsīni, jūra. Spānija
Slavenie Spānijas dievnami ir tik bagātīgi apzeltīti, tik mirdzošiem dārgakmeņiem rotāti, ka sudrabs tajās vietumis ir visvienkāršākais, vislētākais materiāls.
Slavenie Spānijas apelsīni ir tik pilnīgi nogatavojušies, tik saldi, tik absolūti oranži, tik saules piestrāvoti, ka, šķiet, satur mūžūgās vasaras eliksīru..
Slavenajās Spānijas peldvietās jūra ir tik vilinoši zila, ar tik labām pludmalēm un vienlaikus tik dažāda katrā novadā, ka spāņi katru piekrasti nodēvējuši sava skanīgā vārdā: Costa Brava - Mežonīgais krasts, Costa Blanca - Baltais krasts, Costa del Sol -Saules krasts, Costa Dorada - Zelta krasts.
Un saule tur spīd tik spoži un tik karsti, ka tās sakarsētie viduslaiku bruģakmeņi un senatnīgo cietokšņu mūri pat naktī nebeidz izstarot glāsmainu siltumu. Vēl tur ir vīns - gards, bezgala daudzveidīgs, jā, un arī lēts.
Vēl tur ir korida - aizraujoša, varonīga, nežēlīga, spāniskas dvēseles piesātināta.
Un flamenko - smeldzīgs, sentimentāls, melodisks, noslēpumains un nekad līdz galam neizprotams.
Un pilis - kruzuļaini vieglprātīgas, tāpēc, šķiet, tik tikko spēj nostāvēt uz vietas. Vai majestātiski skarbas, kad no tām palikuši tikai vareni mūri ar vientuļi tukšām logu ailām.
Bet pirms Dalī nedrīkst likt “un”. Jo Dalī ir pirmais un vienīgais - diženi pārdroši savās gleznās un skulptūrās iemiesojis koši kliedzošus sapņus, par kuriem mēs neesam uzdrīkstējušies domāt pat čukstus.
Vēl tur ir meistarīgi kūpināts škiņķis, graciozi daiļa Barselona, pirmatnēji sirsnīga Andalūzija. Lepni spāņi un apburošas spānietes. Un kas tur liedz būt arī Jums?
Spānija
Spānija ir trešā lielākā Eiropas valsts, tās platība ir 504 800 km², un tā atrodas kaimiņos Āfrikas kontinentam. Īsāko jūras ceļu krustcelēs tā savieno Eiropu ar Ziemeļu, Centrālo un Dienvidu Ameriku. Šim ceļam jau kopš seniem laikiem ir bijusi būtiska loma valsts politiskajā, ekonomiskajā un stratēģiskajā izaugsmē, kas ir dziļi ietekmējis Spānijas kultūras attīstību.
Atrodoties Eiropas dienvidrietumu daļā starp Vidusjūru un Atlantijas okeānu, tā aizņem lielāko daļu no Pireneju pussalas, Baleāru salas Vidusjūrā un Kanāriju salas Atlantijas okeānā. Bez tam Spānijas valdījumā ir arī divu pilsētu rajoni Ziemeļāfrikas piekrastē.
Aptuveni ¾ valsts iedzīvotāju ir spāņi, vēsturiskajā Katalonijas novadā mīt katalonieši, četrās ziemeļrietumu provincēs jeb vēsturiskajā Galīcijas novadā – galīcieši un ziemeļaustrumos jeb Basku zemē – baski. Spānijas tautas atšķiras gan pēc valodas, gan pēc tradīcijām un kultūras. Valsts valoda ir spāņu (jeb kastīliešu), taču attiecīgajos vēsturiskajos novados ar 1978. gada Konstitūciju oficiāli tika atzītas arī vietējās valodas.
Spānija ir valsts ar ļoti senu kultūru. Visnoturīgākās tradīcijas ir mājokļu arhitektūrā. Valsts ziemeļu rajonos (tā sauktajā mitrajā Spānijā) ir raksturīgas savrupas saimniecības un nelieli ciematiņi. Savukārt Spānijas dienvidos noteicošās ir apdzīvotas vietas ar vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju.
Tradicionālā virtuve reģionos ir ļoti dažāda, taču tai ir arī kopīgas iezīmes – plaši tiek izmantota cūkgaļa (ceptā un sautētā veidā), speķis, olīveļļa un olīvas. Populāras ir asās piedevas – tās tiek pagatavotas no tomātiem, lokiem, ķiplokiem, sarkanajiem pipariem un dažādiem augļiem un dārzeņiem. Andalūzijā ir daudz zivju ēdienu, savukārt dienvidaustrumos iecienīti rīsa ēdieni. Vairākiem tautas svētkiem ir kulināra nokrāsa (piemēram, kalniešu siera svētki, Magosto jeb kastaņu cepšanas svētki Galīcijā u.c.). Būtiska loma Spānijas virtuvē ir vīniem. Par tiem var stāstīt daudz, taču patiesi tos izjust – tikai nobaudot!
Tautas kalendārā ir saglabājies liels daudzums svētku. Liela nozīme ir Visu Svēto dienai, kas tiek svinēta 1. novembrī. Ir daudz tradicionālo svētku, kas saistīti ar jautriem karnevāliem un tematiski daudzveidīgiem gadatirgiem. Daudzas svinības tiek saistītas ar korridu – vērša un cilvēka divcīņu. Spāņu dejas māksla atšķiras ar ritmiskumu un emocionalitāti, kas īpaši izpaužas slavenajā flamenko.
Madride – Spānijas galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta. Kā apdzīvota vieta tā minēta jau 9. gs. p.m.ē., kad arābi šeit uzcēla cietoksni, taču tā nav vēsturiskā galvaspilsēta. Spānijā, kur netrūkst pilsētu ar vairāk nekā divus tūkstošus gadu senu vēsturi, Madride kļuva par galvaspilsētu, pateicoties karaļa Filipa II untumam. Tieši viņš 1561. gadā pārvietoja galvaspilsētu no senās Toledo uz Madridi. Madride atrodas 655 m virs jūras līmeņa, Mansanares upes krastos. Vecpilsēta ir paslēpta aiz cietokšņa mūriem. Centrā atrodas slavenais Puerta del Sol (Saules vārti) laukums, no tā kā saules stari aiziet 10 ielas. Arhitektūras pērles – Karaliskā pils un Orientes laukums – veidoti 18. gs., blakus tiem atrodas Ieroču muzejs un Mauru dārzi (Kampo del Maro).
Toledo – lielisks viduslaiku laikmeta piemineklis. Līdz 16. gs tā bija Kastīlijas galvaspilsēta, spāņu katolicisma centrs. Pilsēta ir saglabājusi savu viduslaiku tēlu, pateicoties daudzajām gotiskā stila baznīcām, šaurajām ieliņām un granīta mājām ar metālā apkaltām durvīm un logiem. Viena no vecākajām Toledo ēkām ir Alkazāra, četrkantīga pils, celta jauktā mauru-romāņu stilā.
Spānijas piejūras pilsētās koncentrējas valsts ekonomikas un kultūras kodols. Lielākā daļa no tām (Barselona, Valensija, Bilbao, Malaga u.c.) ir senas pilsētas ar interesantu vēsturisko mantojumu. Īpašu vietu ieņem Katalonijas galvaspilsēta Barselona, tajā organiski savienojas viduslaiku un modernā arhitektūra. Tā ir skaļa, jautra un saules pielieta pilsēta, kas nekad neguļ.
Valensija ir Levantes reģiona lielākā pilsēta, kas šeit valdošā īpašā klimata dēļ tiek saukta par „Spānijas mazo Āfriku”. Pilsēta atrodas Tūras upes krastos, auglīgas piejūras ielejas centrā. Pilsētas dzīvākā vieta – trīsstūrainais Centrālais laukums, kur atrodas 1915. gadā celtā Municipalitātes pils, kas bagātīgi rotāta ar vietējo meistaru skulptūrām.
Bilbao ir Basku zemes administratīvais centrs. Tas ir Spānijas ziemeļu ekonomikas un kultūras centrs. Pilsēta dibināta 13. gs., vecpilsētā ir saglabājušās šaurās, līkumotās ieliņas, 13.-18. gs. apbūve, kā arī Centrālais laukums (Plasa-Major), kas veidots burbonu stilā. Skaistākās ēkas – 14. gs. gotiskā katedrāle un Sv. Antonija baznīca.
Sevilja ir galvenā Andalūzijas novada pilsēta. Tās centrā slejas milzīgā Sv. Marijas de la Sede katedrāle – trešā lielākā pasaulē pēc Milānas un Romas katedrālēm. Agrāk tās vietā atradās mošeja ar simt metru augstu minaretu, kas, ceļot katedrāli, tika pārvērsts zvanu tornī. Lielākā daļa Seviljas namu celta jauktā mauru-renesanses stilā.
Ap daudzām Spānijas dienvidu pilsētām bija izveidoti alu ciemati. Vēl 15. gs. skaitliski visvairāk tos apdzīvoja čigāni. Mūsdienās čigānu kvartālā Guadiksā (Granadas provincē) alās zem zemes atrodas veikaliņi, skolas, krodziņi un pat baznīca. Šeit dzīvo ap 10 000 cilvēku, un tā ir viena no lielākajām alu apmetnēm pasaulē. Karstajās dienvidu vasarās alās ir patīkami vēss, bet ziemās – salīdzinoši silts.
Saule, jūra un komforts. Kosta Dorada
Kosta Dorada jeb Zelta Krasts – tā ir siltā un peldētājiem draudzīgā Vidusjūra, spāņu viesmīlība un prasme profesionāli attīstīt atpūtas industriju visaugstākajā pasaules līmenī savienojumā ar Spānijas vēsturiski krāšņo kolorītu. Burvīgi vietējie apelsīni, debešķīgs spāņu vīns un aizraujoši jautras izklaides iespējas daudzajos atrakciju parkos. Un tas viss – par pavisam saprātīgam cenām, kas te ir salīdzinoši zemākās no visām Eiropas Vidusjūras valstīm. Lai gan daudzi, kas reiz pabijuši brīnišķīgajā Zelta Krastā, gatavi atdot pat ļoti daudz, lai šurp atgrieztos vēlreiz...
Dabas un kultūras skaistums. Kosta Brava
Kosta Brava jeb Mežonīgais Krasts – šo kūrortu joslu Spānijas pašos ziemeļaustrumos, pie Francijas robežas, raksturo neparasti veiksmīgs divu jebkuram atpūtniekam tik svarīgu stihiju – krāšņas dabas un bagātīgas kultūras – auglīgs apvienojums. Jo šeit atrodamas gan patīkamas pludmales Vidusjūras piekrastē, gan izcilas mākslas un vēstures vērtības. No pēdējām vislieliskākās – ģeniālā Salvadora Dalī muzejā Figeirosā un Spānijas visbagātākās un visattīstītākās provinces Katalonijas galvaspilsēta Barselona, kas kultūras garu ļauj baudīt ne tikai muzejos, bet pat ielās. Vispirms jau slavenajā La Rambla promenādē, kur neskaitāmo ielu mākslinieku improvizētos koncertus “pavada” kanārijputniņu skanīga dziedāšana blakus kokos putnu tirgotāju sakārtajos būrīšos. Tas jāredz un jādzird pašam...
Kosta Dorada un Kosta Brava
Izbaudīt Spāniju nozīmē gan redzēt korridu, gan sajust flamenko, nogaršot vīnus un apskatīt seno arhitektūru, taču liela daļa no Spānijas eksotikas ir tās pludmales. Kosta Dorada jeb Zelta Krasts un Kosta Brava jeb Mežonīgais Krasts ir vieni no visiecienītākajiem Spānijas kūrortiem, kas tūristus piesaista ar plašajām un gleznainajām pludmalēm un debeszilo, silto Vidusjūras ūdeni. Un, protams, sauli, kas Spānijā spīd īpašāk nekā citur!
Kosta Dorada piekraste atrodas uz dienvidiem no Barselonas. Šādu nosaukumu tā ieguvusi, pateicoties kilometriem garajām, zeltainajām pludmalēm. Šeit komfortabli jutīsies visdažādāko vecumu viesi: jaunieši varēs izklaidēties daudzajos bāros, restorānos un naktsklubos, savukārt vecāki ar bērniem varēs pavadīt laiku atrakciju parkos vai vienkārši baudīt maigās piekrastes smiltis un siltos viļņus. Ziņkārīgākie tūristi var veltīt uzmanību vietējo vēstures pieminekļu iepazīšanai vai doties uz senajām Taragonas, Sitžesas, Reusas pilsētām un izstaigāt Monseratas benediktīniešu klosteri. „Port Aventura” – otras lielākās Eiropas Disnejlendas – apmeklējums sniegs prieku gan vecākiem, gan bērniem! Costa Dorada ir apgabals ar daudzām kūrortpilsētiņām dažādām gaumēm un vēlmēm. Populārākie no tiem: La Pineda, Salū un Kambrila.
La Pineda ir jautrs, jauns un strauji augošs kūrorts, kas atrodas Kosta Doradas ziemeļu daļā, apmēram 115 km no Barselonas. Pilsētiņā ir ļoti labi attīstīta izklaides infrastruktūra. Sporta aktivitāšu cienītājiem noteikti jāapmeklē aktīvās atpūtas centrs „Euro Sport”, kas aprīkots ar modernāko visdažādāko sporta veidu inventāru. Bērniem un vecākiem – ūdens atrakciju cienītājiem – pieejams plašs akvaparks. Savukārt gardēžiem ieteicams apmeklēt „Pineda Drink” – kompleksu, kur atradīsiet iespaidīgu daudzumu muzikālu kafejnīcu, bāru un restorānu, ar bagātu vietējo un nacionālo ēdienu izvēli.
Salū pilsētiņa atrodas 120 km no Barselonas un skaitās Katalonijas tūrisma centrs. Gar piekrastes pastaigu alejām slejas mūsdienīgas viesnīcas. Plašās pludmales, labi attīstītā infrastruktūra un ūdens atrakcijas piesaista tūristus no visas Eiropas. Šā kūrorta piekrastes robežu ziemeļos iezīmē gleznais La Pineda jūras rags, savukārt dienvidos – senais zvejnieku ciemats Kambrila. Plašā pludmales josla iepriecinās ar mīkstām baltām smiltīm un daudzajiem piekrastes bāriem, restorāniem, kafejnīcām un veikaliņiem – Salū ir atzīts par vienu no labākajiem reģiona gastronomiskajiem un tirdzniecības centriem. Šeit ir īsta paradīze gardēžiem – pastaigājoties pa pilsētiņas ielām, var apmeklēt visdažādākās picērijas, restorānus un nobaudīt daudzveidīgus nacionālos ēdienus. Naktsdzīves cienītāji Salū ieliņās atradīs daudzas deju zāles un diskotēkas, muzikālās kafejnīcas un nakts bārus. No pilsētiņas ostas var doties aizraujošā izbraucienā gar piekrasti – ērti tūristu kuteri katru dienu kursē starp tuvākajiem kaimiņu kūrortiem. Tikai dažu kilometru attālumā no Salū atrodas bērnu iecienītais slavenais izklaides parks „Port Aventura”.
Kambrila atrodas 130 km no Barselonas. Tā ir sena zvejnieku osta, kas pēdējā laikā pārvērtusies par modernu kūrortu. Šā gleznainā pilsētiņa dalās divās daļās: senlaicīgi viduslaiku kvartāli ar šaurām ieliņām un mūsdienīga kūrorta zona ar piekrastes alejām un modernām viesnīcām. Kambrila jau izsens bijusi slavena ar plašo zivju tirgu un daudzveidīgiem restorāniem, kur nobaudīt Vidusjūrā nozvejotās dabas veltes. Ostas rajonā atrodas pilsētiņas galvenā krastmala ar viesnīcām, restorāniem un naktsklubiem, kur norit visa pilsētas naktsdzīve.
Kosta Brava – tās ir ar Ibērijas priedēm noaugušas nepieejamas klintis, kas mijas ar mājīgiem līcīšiem un baltu smilšu pludmalēm. Jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no vēlmēm un iespējām, Kosta Brava būs lieliska vieta atpūtai. Krāšņās Katalonijas ainavas šeit savienojas ar piekrastes zilo ūdeņu neatkārtojamo iespaidu. Par kūrorta popularitāti liecina ievērojamais tūristu skaits visa gada garumā. Iecienītākās Mežonīgā Krasta pilsētiņas ir Tossa de Mara, Loreta de Mara, Blanesa, taču arī daudzās citās piekrastes vietās spāņu viesmīlība sola patīkamas atmiņas un neaizmirstamus iespaidus par šeit pavadīto laiku.
Tossa de Mara – tā ir neparasti skaista piekraste 75 km no Barselonas. No vienas puses pludmale robežojas ar kraujām krasta klintīm, kas veido dziļas grotas, nelielus jūras šaurumus un vientulīgus līcīšus. Kūrorta otrā pusē atrodas viduslaiku cietoksnis Vila Vella, no kura augstumiem paveras elpu aizraujošs skats uz apkārtējiem laukiem un Vidusjūru.
Loreta de Mara atrodas 70 km no Barselonas un ir Kosta Bravas lielākais un visvairāk apmeklētais kūrorts. Sakārtota tūrisma infrastruktūra un debešķīgā jūra sola neaizmirstamu atpūtu šīs Spānijas piekrastes viesiem.
Blanesa, viena no senākajām Katalonijas pilsētām, atrodas 65 km no Barselonas. Viduslaiku pieminekļi, ēkas un pat veseli kvartāli, celti senajā spāņu stilā, šeit kontrastē ar jaunām viesnīcām un restorāniem. No rietumiem uz austrumiem krāšņa klints pilsētu nosacīti dala divās daļās. Lielākā daļa viesnīcu atrodas uz dienvidiem no klints, piekrastes zonā. Ziemeļos no klints atrodas pilsētas galvenais lepnums – Botāniskais dārzs.